Сьогодні маємо гості

 
 

Сьогодні маємо гості
Переминула весна, настало літо. Копачиха стала на своїх ногах ходити по хаті, могла вже дещо для своїх західників (дбайливець, піклувальник, трудівник) зладити їсти і впорядкувати дома.
Яким усе ще не міг допитатися до свого родинного села. До трьох Майданів писали, і все вертали листа з відповіддю, що такого господаря з подібним іменем не було й нема в громаді.
До ями лазили кожного дня хлопці разом. Вони мали сю пільгу, що не спускалися вдолину оперезані гуртом у киблі (цебер, ківш) на линві (кодола,  канат,  трос), як се діялося по інших шибах, тільки ставали в ківш, машина рушала, і в одній хвилі були надолині.
Наставник любив їх обох дуже, що не ледачіли, як їх багато ровесників, не волочилися по вулицях, але замолоду навикали до чесної і пожиточної праці.
Раз з'їхав надолину до штольні, прикликав до себе Якима й Олексу, повідає:
— Сьогодні маємо гості: багато панів приїхало оглянути наші копальні, деякі з них з'їдуть зараз надолину; стійте при мені, не віддаляйтеся.
Поз'їздили пани під землю. Яким дивиться, а поміж ними є також і Семен Трудолюб, його давній учитель; аж закричав з превеликої радості і мало лампи з рук не випустив. Трудолюб також здивувався, своїм очам не вірив, коли Яким хопився його і кричав:
— Мій учитель! Мій добрий учитель!..
— Чи се ти дійсно, Якиме? — питав Семен. — Родичі твої говорили, що ти не живеш, а я потішав їх, що тебе знайду, ну і знайшов!
Виїхали наверх; ціла гурма вчителів обступила Якима, кожний подивляв (дивуватися), як став він розказувати, які дороги життя він перейшов від того часу, як утік з дому.
— Тепер поїдемо до Майдану, — каже Трудолюб.
— Без Олекси і його мами не можу їхати; краще при них остану. Вони мені стілько добра висвідчили, що я й не в силі їм віддячитися, — повідає Яким.
Удався Трудолюб з хлопцями і з кількома своїми товаришами до Катерини Копачихи і пізнав у ній свою тітку, рідну сестру своєї матері.
Тепер уже й не надумувався, забрав усі троє з собою до Майдану.


Клязьма-М производит посты охраны, кпп . Широкий выбор.


Обновлен 07 дек 2014. Создан 19 дек 2013 

vk.com/znakomstvavukraine